Результати інвентаризації земель на Житомирщині: на 23% зросли надходження до бюджетів за землекористування

28.11.2017 14:01 Житомирська область, земля, інвентаризація, площі, збільшення, надходження, місцеві бюджети, Ігор Гундич Версія для друку
256

За результатами інвентаризації землі, яку ініціював голова ОДА Ігор Гундич влітку, надходження до місцевих бюджетів зросли на 23% та складають 429,8 млн грн. А власники земельних паїв від агропідприємств отримали 605,3 млн грн орендної плати, що складає 77,4% від запланованої суми.

 

Такі дані надають управління агропромислового розвитку та департамент фінансів ОДА.

 

Загальна сума нарахувань згідно укладених договорів оренди за земельні частки (паї) у 2017 році становить 781,7 млн грн.

 

Власники земельних паїв вже отримали 77,4% від цієї суми, що складає 605,3 млн грн орендної плати. Найбільше сільськогосподарські підприємства області виплатили пайовикам у Любарському, Чуднівському та Народицькому районах – більше 90%.

 

З них майже 91 млн грн або ж 15% орендної плати отримали місцеві бюджети.

 

Пайовики не отримали коштів за користування с/г землями в Олевському та Народицькому районах.

 

За інформацією департаменту фінансів ОДА, станом на 27 листопада цього року від фізичних та юридичних осіб місцеві бюджети отримали 429,8 млн грн за користування усіма видами земель на території Житомирщини. Це на 23,1% більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Це показник включає в себе земельний податок, який склав 158,8 млн грн, та орендну плату – 271 млн грн.

 

В області у 2017 році сільськогосподарські підприємства уклали та зареєстрували договори оренди на площі 648,6 тис. га землі.

 

У більшій частині договорів – 54% – зафіксована орендна плата у розмірі від 3% до 5%. Середній розмір орендної плати за 1 гектар становить 1 тис. 240,9 грн.

 

Найвищий відсоток розміру орендної плати – до 12% – у договорах оренди у Чуднівському Попільнянському, Любарському, Черняхівському та Бердичівському районах.

 

Натомість в Коростенському, Малинському, Овруцькому районах 626 договорів оренди із власниками земельних часток (паїв) укладені із розміром орендної плати менше 3% від нормативної грошової оцінки.

 

Нагадаємо, що за результатами інвентаризації земельних ділянок сільськогосподарського призначення посівні площі у підприємствах на території Житомирщини збільшились на 40 тис. га, що становить +7% до показника 2016 року.

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців