Результати роботи у сфері детінізації заробітної плати та легалізації трудових відносин у січні-жовтні 2018 року

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин.

 

При обласній державній адміністрації створена робоча група з питань збільшення надходжень до місцевих бюджетів області, яка на своїх  засіданнях розглядає питання нелегального працевлаштування та виплати заробітної плати "у конвертах",  розробляє та приймає рішення направлені на покращення ситуації в області з цими негативними явищами.

 

У поточному році питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення було розглянуто на 3 засіданнях обласної робочої групи з питань збільшення надходжень до місцевих бюджетів області:

 

21 травня - на спільному засіданні робочої групи з питань збільшення надходжень до місцевих бюджетів області та обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат;

 

15 серпня - розглянуто питання тіньової зайнятості у суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері випалювання деревного вугілля;

 

19 вересня - розглянуто питання легалізації трудових відносин та підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам у сфері пасажирських автоперевезень. У засіданні взяли участь 40 суб'єктів господарювання області, які здійснюють свою діяльність у сфері автомобільних перевезень.

 

У лютому, червні і вересні поточного року з метою координації спільних дій із виконання заходів по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників проведено засідання "круглих столів" при головному управлінні Пенсійного фонду України за участю представників департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації та контролюючих органів області.

 

В усіх районах і містах області діють робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

 

Упродовж січня – жовтня 2018 у районах та містах області проведено 381  засідання робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано 2032 керівників суб'єктів господарської діяльності щодо дотримання трудового законодавства. За цей період робочими групами було обстежено діяльність 6121 суб'єкта господарювання області. За результатами проведеної роботи спільно з органами Державної фіскальної служби, Держпраці і Пенсійного фонду в області легалізовано працю 6177 громадян, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше  на 28,5 %  або  на  1763 особи.

 

На виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України П.В. Розенка від 05.09.2018 № 34517/1/1-18  та розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649 „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” в області активізовано роботу у напрямку детінізації заробітної плати та легалізації трудових відносин.

 

За результатами превентивної діяльності та вжитих контрольно-перевірочних заходів в області значно зросла кількість прийнятих найманих працівників.

 

У жовтні офіційно працевлаштовано 16623 найманих працівників, що у 2,2 рази більше, ніж у серпні цього року, тобто до прийняття Урядом зазначеного розпорядження. У вересні цього року роботодавці області офіційно оформили працю 11629 найманих осіб.

 

У вересні-жовтні поточного року кількість офіційно працевлаштованих найманих працівників склала 28252 осіб, що на 8895 осіб або на 46% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

 

Найбільш суттєве збільшення кількості найманих працівників зазначається у фізичних осіб – підприємців: у 2,5 рази більше ніж у минулорічному періоді (з 2696 осіб до  6794 осіб).  По колу юридичних осіб у порівнянні з вереснем-жовтнем минулого року кількість прийнятих працівників збільшилася на 28,8% або на 4797 осіб (з 16661 особи до 21458 осіб).

 

З метою охоплення суб'єктів господарювання області заходами з інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо дотримання трудового законодавства, особливо у частині легалізації трудових відносин, інформування населення щодо переваг легального працевлаштування активізовано роботу щодо проведення нарад, засідань, семінарів із залученням широкого кола представників юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для надання детальних рекомендації з легалізації трудових відносин з найманими працівниками та інформування про відповідальність за порушення трудового законодавства.

 

У поточному році з цих питань проведено 50 семінарів, в яких активну участь прийняли спеціалісти департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації.

 

Нагадуємо, допуск працівника до роботи без офіційного працевлаштування – заборонений! За кожного неоформленого працівника законодавством передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат, що на сьогоднішній день становить 111690 гривень.

 

Звертаємо увагу, що у разі встановлення факту використання незадекларованої праці передбачено застосування фінансових санкцій одразу, незважаючи на те, чи суб’єкт господарювання усунув порушення, чи ні.

 

Використання незадекларованої праці є грубим порушенням чинного законодавства!

 

Якщо Вам відомі факти нелегальних трудових відносин зверніться за телефоном Урядової гарячої лінії 15-45, за допомогою електронної пошти 06zt@dsp.gov.ua або залиште повідомлення на сайті управління Держпраці в Житомирській області, натиснувши на кнопку „Повідомити про незадекларовану працю”.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців