Розпорядження № 278 від 03.09.2015 "Про оптимізацію навчальних закладів у сільській місцевості"

Версія для друку
2181

УКРАЇНА

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови обласної державної адміністрації

 

03.09.2015

 

№ 278

Про оптимізацію навчальних закладів
у сільській місцевості

 

 

 

Відповідно до п. 22 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради, державної і приватної форм власності – за рішенням засновника (засновників).


Велика кількість малокомплектних шкіл в області (172) обумовлена різким зменшенням кількості учнів. Так, з 2003 року учнівські контингенти зменшились на 58 тис. учнів, що в середньому відповідає 12-13 сільським районам. За останні 10 років показник щодо кількості учнів, яких навчає 1 учитель, знизився з 9,75 до 6,95.


Щорічне зменшення учнівських контингентів при розгалуженій мережі загальноосвітніх навчальних закладів спричиняє зростання вартості утримання 1 учня. При середньому нормативові 12,2 тис. грн. утримання одного учня у малокомплектних школах у 2015 році становить 29,3 тис. грн.


Згідно з розрахунками закриття одного малокомплектного загальноосвітнього навчального закладу І ступеня дасть змогу зекономити від 100 до 300 тис.грн., загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів – від 500 до 760 тис.грн.


У 2015 році в області відповідно до плану оптимізації мережі малокомплектних навчальних закладів передбачається оптимізувати 76 малокомплектних шкіл.


За станом на 01.08.2015 згідно з рішеннями сесій місцевих рад оптимізовано 67 шкіл (42 – закрито, 25 – реорганізовано). На сьогодні парк шкільних автобусів становить 195 одиниць.


Усього безкоштовним перевезенням забезпечено 99,9% учнів та 87% вчителів сільської місцевості.


З метою оптимізації навчальних закладів у сільській місцевості та організації підвезення учнів до базових шкіл, на виконання протокольного рішення засідання ради регіонального розвитку від 27.08.2015 № 1:

 

1. Райдержадміністраціям, рекомендувати міськвиконкомам:
1) Сприяти в удосконаленні мережі навчальних закладів області з урахуванням демографічних, економічних, соціальних реалій та необхідності поліпшення якості освіти.
2) Не допускати необґрунтованого закриття, реорганізації навчальних закладів.
3) Вишукати можливості для забезпечення робочими місцями педагогічних працівників, які звільнені з роботи у зв'язку з закриттям чи реорганізацією навчального закладу.
4) Забезпечити безперебійне підвезення учнів, вчителів до навчальних закладів та у зворотному напрямку.
5) Поінформувати управління освіти і науки облдержадміністрації про хід виконання розпорядження до 30 вересня 2015 року.

 

2. Управлінню освіти і науки облдержадміністрації подати облдержадміністрації узагальнену інформацію про хід виконання розпорядження до 18 жовтня 2015 року.

 

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Лагуту Я.М.

 

 

Голова адміністрації С.О. Машковський

  

 

  Завантажити розпорядження

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців