Розпорядження № 514 від 26.12.2017 "Про основні завдання цивільного захисту області на 2018 рік"

2.01.2018

УКРАЇНА

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови обласної державної адміністрації

 

26.12.2017

 

№ 514

Про основні завдання цивільного захисту

області на 2018 рік 

 

 

 

У 2017 році діяльність  райдержадміністрацій та органів  місцевого самоврядування, органів управління і сил цивільного захисту (ЦЗ),  спеціалізованих служб ЦЗ, організацій, установ та підприємств була спрямована  на виконання вимог нормативно-правових актів у сфері ЦЗ.

 

Завдання  з підготовки ЦЗ області та план  заходів, затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.12.2016  № 422,  в основному виконані.

 

У листопаді цього року Державною службою України з надзвичайних ситуацій проведено контрольну перевірку стану усунення недоліків та порушень, виявлених під час комплексної перевірки у листопаді 2015 року, та контроль за виконанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки і діяльності аварійно-рятувальних служб у Житомирській області.

 

План усунення недоліків зазначеної контрольної перевірки виконано на 65%.

 

У навчально-методичному центрі ЦЗ та безпеки життєдіяльності пройшли підготовку 1317 осіб, що складає  87 % від плану комплектування.

 

Проведено комплекс заходів щодо підтримання в готовності до використання за призначенням пунктів управління,  системи централізованого оповіщення  області,  захисних споруд ЦЗ.

 

Проводилася відповідна робота з  поліпшення рівня  матеріального забезпечення заходів із запобігання та ліквідації наслідків НС. 

 

На належному рівні завдання з ЦЗ виконувалися  у містах Житомирі, Коростені, Бердичеві,  Коростенському, Лугинському, Новоград-Волинському,  Романівському, Чуднівському районах, а також спеціалізованими службами ЦЗ області: протипожежною, енергетики,  медичною.

 

У той же час ряд завдань  залишилися невиконаними.

 

В області для укриття населення знаходиться на обліку 1135 захисних споруд ЦЗ, у тому числі  127 сховищ та 1008 протирадіаційних укриттів, з яких 65(6%) готові до використання за призначенням, 615 (54%) – обмежено готові, 500 (42%) – не готові. Для укриття населення області може бути використано понад 2124 найпростіших укриттів (підвали, паркінги, підземні переходи тощо), в яких може розміститися 590 тис. чоловік.

 

Забезпеченість працівників хімічно небезпечних об’єктів засобами радіаційного і хімічного захисту складає 103% (за станом на 2015 рік - 97,5%), працівників підприємств, які потрапляють в зону можливого хімічного забруднення – 56%, забезпеченість населення, яке проживає в прогнозованій зоні хімічного забруднення – 19%, що свідчить про недостатню проведену роботу у цій сфері.

 

Більшість засобів радіаційного та хімічного захисту, якими забезпечені формування цивільного захисту (диспетчерські служби, пости радіаційного та хімічного спостереження, розрахунково-аналітичні групи) області, технічно застарілі та перевищують визначений виробниками термін зберігання.

 

Не проводилася робота щодо модернізації регіональної системи централізованого оповіщення.

 

Залишається низьким рівень гарантованого доведення інформації до населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій внаслідок значного скорочення  абонентської мережі проводового  радіомовлення в містах та районах.

 

Недостатньо наполегливо вирішуються питання щодо накопичення місцевих та об’єктових матеріальних резервів на випадок ліквідації НС.

 

Невирішеними в області залишаються такі проблемні питання:

 

ліквідація колишніх шахтних пускових установок ракет;

 

збір, перезатарювання та вивезення непридатних до використання засобів захисту рослин (пестицидів);

 

забезпечення засобами індивідуального захисту працюючого населення та населення за місцем проживання.

 

Відповідно до пункту 2 статті 27 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та статей 10, 18, 19, підпункту 5 пункту 1 статті 130 Кодексу цивільного захисту України, з метою якісного і своєчасного вирішення завдань цивільного захисту області:

 

1. Затвердити основні завдання  цивільного захисту області  на 2018 рік (додаються).

 

2. Затвердити план основних заходів  цивільного захисту  області  на 2018 рік (додається).

 

3. Затвердити організаційно-методичні вказівки щодо навчання населення з питань захисту та дій в умовах надзвичайних ситуацій (додаються).

 

4. Затвердити програму загальної підготовки працівників підприємств, установ та організацій до дій у надзвичайних ситуаціях (додається).

 

5. Головам райдержадміністрацій, керівникам департаментів та управлінь обл­держадміністрації, рекомендувати міським головам, головам об'єднаних територіальних громад, керівникам обласних управлінь, організацій, установ та підприємств:

 

1) До 20 січня 2018 року підбити підсумки з підготовки ЦЗ  відповідного рівня у 2017 році та затвердити основні завдання на 2018 рік.

 

2) Інформацію про  підсумки підготовки ЦЗ  та копії планів основних заходів ЦЗ районів і міст обласного значення, спеціалі­зованих служб ЦЗ області до 25 січня 2018 року подати управлінню цивільного захисту населення облдержадміністрації для узагальнення та контролю за їх виконанням.

 

3)  Про  хід   виконання   розпорядження  щокварталу, до 5 числа місяця, що настає за звітним, інформувати управління цивільного захисту населення  облдержадміністрації.

 

6. Управлінню цивільного захисту населення облдержадміністрації  узагальнену інформацію про хід виконанням цього розпорядження подавати облдержадміністрації щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.

 

7. Контроль за виконанням цього  розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків.

 

 

Голова адміністрації

І.П. Гундич

 

 

Завантажити розпорядження

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців