Розпорядження № 78 від 24.03.2016 "Про проведення заходів із санітарного очищення та благоустрою територій населених пунктів області"

УКРАЇНА

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови обласної державної адміністрації

 

24.03.2016

 

№ 78

Про проведення заходів із санітарного очищення та благоустрою територій населених пунктів області

 

 

 

Відповідно до Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про місцеві державні адміністрації», Указу Президента України від 30.12.2013 №717/2013 «Про додаткові заходи щодо державної підтримки культури і мистецтва в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів», з метою забезпечення утримання території населених пунктів області у належному стані, створення сприятливих умов для життєдіяльності громадян, поліпшення екологічного стану та архітектурно-естетичного вигляду об’єктів, підготовки до святкування Великодня, Дня перемоги в області:

 

1. Структурним підрозділам облдержадміністрації, райдержадміністраціям, рекомендувати державній екологічній інспекції у Житомирській області, міськвиконкомам забезпечити проведення заходів із санітарного очищення та благоустрою населених пунктів області у 2016 році із залученням підпорядкованих підприємств та організацій, громадських, молодіжних організацій, волонтерів, активістів.

 

2. Управлінням облдержадміністрації: освіти і науки; сім’ї, молоді та спорту спільно із вищими та середніми навчальними закладами, підвідомчими та підзвітними закладами й установами забезпечити залучення до проведення щорічної акції «За чисте довкілля» учнівської та студентської молоді з метою підвищення рівня громадської активності та соціальної відповідальності за дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Про проведену роботу поінформувати департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації до 18.05.2016.

 

3. Управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації, рекомендувати державній екологічній інспекції у Житомирській області, головному управлінню Національної поліції у Житомирській області із залученням інспекцій з благоустрою запровадити в практику проведення рейдів щодо виконання підприємствами, установами та організаціями вимог з утримання в належному санітарно-екологічному стані територій, що належать до сфери управління центральних та місцевих органів влади. Про проведену роботу поінформувати департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації до 18.05.2016.

 

4. Рекомендувати Службі автомобільних доріг в Житомирській області, Житомирському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, обласному комунальному агролісогосподарському підприємству „Житомироблагроліс”, Коростенській дирекції залізничних перевезень ДТГО “Південно-Західна залізниця” привести в належний санітарно-екологічний стан підвідомчі території. Про проведену роботу поінформувати департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації до 18.05.2016.

 

5. Рекомендувати Житомирському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, обласному комунальному агролісогосподарському підприємству «Житомироблагроліс» провести загальнообласну акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках».

 

6. Райдержадміністраціям, рекомендувати міськвиконкомам:

 

1) Розглянути на засіданнях колегій та виконкомів із залученням сільських, селищних голів, голів районних і районних у містах рад та зацікавлених сторін (промисловців, підприємців, громадських організацій тощо) питання організації та проведення місячника із санітарного очищення територій та благоустрою населених пунктів.


2) Визначити на конкурсних засадах підприємства, установи, організації, відповідальні за утримання об’єктів благоустрою, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, та запровадити телефонну «гарячу лінію».


3) Провести з 28.03.2016 по 15.05.2016 місячник «За чисте довкілля» із приведення в належний санітарний стан територій населених пунктів, здійснення заходів з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, побутових та інших відходів, прибирання та приведення в належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів та місць почесних поховань, вулиць, доріг, тротуарів, а також забезпечити очищення від сміття берегів водойм та зелених насаджень загального, обмеженого та спеціального призначення. Роботи із санітарного очищення, приведення у належний стан кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів та місць почесних поховань завершити до проведення поминальних днів. Встановити єдиний санітарний день – четвер.


4) Під час проведення місячника особливу увагу зосередити на прибиранні та вивезенні побутових відходів і сміття, приведенні в належний санітарний стан полігонів твердих побутових відходів, ринків та закріплених територій (вулиць, тротуарів, комунальних доріг, доріг державного та місцевого значення), благоустрою природних джерел питного водопостачання.


5) З метою гідного вшанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, воїнів, загиблих під час проведення антитерористичної операції та захисту територіальної цілісності держави, надати допомогу сім’ям загиблих щодо благоустрою домогосподарств та прилеглої до них території, під’їздів багатоквартирних будинків, місць їх поховання, меморіальних комплексів загиблим і померлим із залученням представників військкоматів, інших державних силових відомств та структур, молоді, волонтерів, громадських організацій, добровольчих батальйонів.


6) Залучити до участі у зазначених заходах учнівську та студентську молодь, а також осіб, що перебувають на обліку в центрах зайнятості.


7) Спільно зі Службою автомобільних доріг у Житомирській області та відділом управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції у Житомирській області до 27.04.2016 привести в належний стан зупинки громадського транспорту, дорожні знаки, бар’єрні огорожі, покриття доріг, елементи мостів та переходів, здійснити розмітку доріг.


8) Звернути особливу увагу на стан в’їзних знаків та благоустрій прилеглої до прикордонних районів території з іншими областями та країнами, а також разом із балансоутримувачами оновити в’їзні знаки в населені пункти, міста та райони.


9) Спільно зі Службою автомобільних доріг в Житомирській області, ПАТ “Енергопостачальна компанія „Житомиробленерго” та іншими підпорядкованими підрозділами до 27.04.2016 привести в належний стан освітлення районних і міських центрів, сільських населених пунктів із використанням енергозберігаючих технологій.


10) Організувати та провести 23 квітня 2016 року загальнообласний день благоустрою, акцію з посадки дерев, залучивши до цієї справи політичні партії, громадські організації, навчальні заклади, державні та бюджетні установи. Попередньо закріпити за ними території, визначити види і обсяги робіт та забезпечити необхідними засобами праці.


11) Забезпечити проведення в рамках Дня благоустрою 23.04.2016 акції із благоустрою територій пам’яток культурної спадщини. Особливу увагу звернути на благоустрій територій пам’яток культурної спадщини, а саме: будинків, споруд, їх комплексів (ансамблів), окремих поховань та некрополів, місць масових поховань померлих та загиблих військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території області, місця бойових дій, визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів, а також пам’яток археології, історії та монументального мистецтва.


12) Провести інвентаризацію аварійних дерев та вжити заходів щодо їх вирубування.


13) Оголосити конкурс на кращий двір, вулицю, комунальне підприємство, організацію та територіальну громаду з приведення в належний санітарний стан закріпленої території. Підсумки конкурсу підбити до 24 квітня 2016 року.


14) Розробити заходи та затвердити графіки виконання робіт із закріпленням територій міст та інших населених пунктів за підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.


15) Активізувати роботу щодо укладання підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності договорів на утримання закріпленої за ними території (прилеглої території) або здійснення утримання цієї території власними силами.


16) Про хід виконання розпорядження інформувати департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації до 18.05.2016 за формами 1, 2, що додаються.

 

7. Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації узагальнену інформацію про виконання розпорядження надати облдержадміністрації до 27.05.2016.

 

8. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації забезпечувати висвітлення у засобах масової інформації ходу проведення заходів із санітарного очищення та благоустрою територій населених пунктів області.

 

9. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Дмитренка Г.В.

 

 

Голова адміністрації

С.О. Машковський

 

 

Завантажити розпорядження

 

 

 

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців