Щороку в Україні виникає близько 25 тисяч пожеж в екосистемах

14.04.2017 16:02 ДСНС, надзвичайні ситуації, пожежі, екосистеми, комісія, протидія, літній період Версія для друку
276

114 квітня в ДСНС під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося чергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2017 року.

 

Участь у засіданні взяли заступник голови – керівник апарату Житомирської облдержадміністрації Юлексій Ясюнецький та члени обласної комісії з питань ТЕБ та НС.

 

"Запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах є вкрай важливим питанням, особливо на даний час. Адже розпочинається спекотний період і саме тому необхідно вжити всіх заходів аби не допустити масових загорань у лісах, на торфовищах, сільгоспугіддях. Ми повинні продемонструвати такі ж злагоджені дії всіх відомств, як під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у м. Балаклія. За короткий час нам вдалося скоротити 10-км зону забруднення боєприпасами до 150 метрів і люди вже розпочали сільськогосподарські роботи на полях. Тож це є яскравим прикладом взаємодії всіх органів, що повинна бути і в питанні протидії пожежам в екосистемах", - сказав Геннадій Зубко.

 

У свою чергу, Голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що кожного року в Україні виникає близько 25 тисяч пожеж у лісах, на торфовищах, сільгоспугіддях на загальній площі понад 31 тисяч га. Минулого року завдяки своєчасно вжитим профілактичним заходам, постійному моніторингу обстановки та оперативному реагуванню на всі випадки загорань вдалося зменшити кількість пожеж в екосистемах. Зокрема, лісових пожеж - у 2,5 рази, а їх площу у 2,3 рази, на торфовищах - у 2 рази, а площу у 6 разів, на сільгоспугіддях - на 35 %.

 

"Цього року ми вже фіксуємо негативну статистику щодо збільшення пожеж в екосистемах. Так, кількість лісових пожеж порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилась вдвічі, а площа- втричі. Найбільше загострення ситуації очікується у травні, коли люди розпочинають масове відвідання лісових масивів та в липні-серпні під час спалювання пожнивних залишків. Саме тому необхідно терміново вжити ряд превентивних заходів з метою запобіганню виникнення пожеж в екосистемах. В першу чергу, посилити профілактичну роботу з громадянами, проводити посилений моніторинг пожежної обстановки та здійснити протипожежне облаштування лісових масивів",- зазначив Микола Чечоткін.

 

Голова ДСНС також зазначив, що здебільшого основними причинами виникнення пожеж в екосистемах є, в першу чергу, підпали, відсутність належного контролю з боку лісокористувачів і власників земельних ділянок щодо виконання правил пожежної безпеки та безвідповідальне ставлення населення під час перебування на відпочинку у лісових масивах. Тому вкрай важливим питанням є врегулювання на законодавчому рівні питання посилення адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки у лісах, на торфовищах і сільгоспугіддях.

 

1

 

2

 

2

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців