Сільгоспкооперативи – це можливість отримати до 200 тис. для придбання техніки і обладнання

13.09.2018 12:40 Житомирська область, агро, кооперативи, фінансова допомога, конкурс, документи, Віктор Градівський Версія для друку
196

Що таке сільгоспкооператив? На що надається фінансова підтримка? Як створити та що для цього потрібно?


Про це та інше поспілкувалися із в.о. директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Віктором Градівським.

 

Що таке сільгоспкооператив?


Сільськогосподарський кооператив – це юридична особа, яка утворюється виробниками сільськогосподарської продукції та які добровільно об’єдналися для спільної господарської та іншої діяльності.

 

На що надається фінансова підтримка таким кооперативам з обласного бюджету?


Фінансова підтримка надається кооперативам у розмірі до 90% вартості техніки та обладнання без урахування сум податку на додану вартість, але не більше 200 тисяч гривень на один кооператив. Конкурсна комісія визначає переможців та встановлює суму фінансової підтримки.

 

Скільки коштів передбачено в обласному бюджеті на таку підтримку у 2018 році?


У цьому році обласна рада виділила 730 тис. грн.

 

Що треба для того, аби створити кооператив?


Кооператив створюється його засновниками на добровільних засадах і засновниками можуть бути громадяни України та юридичні особи, зареєстровані в Україні. Далі рішення про створення кооперативу приймається його установчими зборами, а чисельність членів кооперативу не може бути меншою ніж три особи.

 

Після того, як кооператив створено – що потрібно для отримання фінансової підтримки?


Сільгоспкооперативи мають подати конкурсній комісії усі необхідні документи – це, перш за все, заявка, також копію статуту, проект розвитку кооперативу і кошторис на придбання техніки та обладнання, довідку про відсутність заборгованості з податків і зборів, відомості з ЄДРПОУ, реквізити банківського рахунку та виписку з банківського рахунку про наявність коштів у сумі 10%вартості техніки і обладнання.

 

Яким видом діяльності має займатися сільгоспкооператив, щоб отримати фінансову підтримку?


Будь-яким. Це можуть бути пасічники, або ж молочарський, м’ясний, плодово-ягідний, плодово-овочевий та інші напрямки діяльності.

 

Куди потрібно звертатися кооперативам?


Сільгоспкооперативи можуть звернутися на місці у сільську раду, де у них візьмуть всі необхідні документи та відправлять в департамент агропромислового розвитку та економічної політики ОДА, або ж напряму в департамент.

 

Для отримання фінансової підтримки  позичальники подають документи до конкурсної комісії за адресою м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, Департамент агропромислового розвитку та економічної політики обласної державної адміністрації, каб. 212.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців