У 2019 році стоїть завдання підвищити пенсію тим, у кого великий стаж і мала зарплата, – Володимир Гройсман

19.04.2018 17:25 Житомирська область, Гройсман, пенсії, зміни, перерахунок Версія для друку
255  

Середня пенсія в Україні зросла з 1800 грн до майже 2500 грн. На сьогодні триває перерахунок військових пенсій. Але робота буде продовжуватися і далі.

 

Про це зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні, 19 квітня, під час спілкування зі ЗМІ на запитання журналістів Житомирщини.

 

«Коли я прийшов працювати Прем’єр-міністром, у нас була мінімальна пенсія 949 грн. Сьогодні майже півтори тисячі. Середня пенсія зросла з 1800 грн до майже 2500 грн. Це добре чи погано? Я вважаю, що це позитивний крок, але треба йти далі. У 2014-2015 роках ми пережили страшенну фінансову кризу. Тому потребувалися жорсткі дії та економія. Але до 2014 року і економіка зростала, і війни не було. Але цього зроблено не було. Ми сьогодні направляємо на військо 165 млрд грн. І ми все одно знайшли ресурси, щоб піти назустріч проблемам», – сказав Глава Уряду.

 

«Яким чином ми мали побудувати систему? Справедливо. Я думаю, що всі нарікали на "зрівнялівку". Тому ми врахували стаж і заробітну плату людей. Тепер залишилася інша проблема: надбавка у деяких 100, 200 грн. Ми розуміємо, що це проблема, але ми взяли їх з розрахунку отримуваних заробітних плат і виплат у пенсійний фонд. Хто працював "в білу", отримував меншу заробітну плату, бо платив внески у пенсійний фонд.  А хто отримував гроші у конвертах, а офіційно отримував мінімалку, то й і отримує мінімальну пенсію. Але ми не закриваємо очі на таких людей. У 2019 році стоїть завдання підвищити пенсію тим, у кого великий стаж і малі зарплати. І ми зараз над цим працюємо», – зауважив Володимир Гройсман.

 

Прем’єр-міністр України також зауважив, що завдяки рішенням Уряду зараз відбувається перерахунок пенсій військовослужбовців.

 

«Щодо пенсій військовослужбовців – ми вносили законопроекти, їх хотіли вдосконалювати, але я побачив, що цей "хоровод" може тривати дуже довго. Ми вийшли з ініціативою у листопаді, потім почали це все обговорювати. І фінального рішення з точки закону немає. Але я пообіцяв військовим, що підніму їм пенсію з 1 січня 2018 року. Тому коли постало питання, що може тривати ще 3-4 місяці дискусія, ми знайшли механізм: рішенням Уряду змінили постанови і принцип перерахунку пенсій таким чином, що майже 500 тисяч військових пенсіонерів отримають доплати до своїх пенсій вже у цьому році в середньому на півтори тисячі гривень. Так, до 1 травня максимум пенсіонерів отримають свої доплати», – наголосив Володимир Гройсман.

 


 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців