У Баранівському районі водолази обстежили дно забрудненої річки. ФОТО

8.08.2016 16:36 Житомирська область, Хомора, Баранівський район, забруднення, водолази Версія для друку
886  

Чергове виїзне засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на річках Хомора та Случ  відбулося у п’ятницю, 5 серпня, у Першотравенську.

 

У виїзному засіданні взяв участь начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Вадим Войцешук.

 

До Першотравенська запросили двох водолазів Новоград-Волинської міської комунальної рятувальної станції на воді – старшого водолаза, заступника начальника станції Миколу Цілика та водолаза Андрія  Ключка. Вони обстежили стан Хомори у напрямку від  Першотравенської греблі до кордону з Хмельницькою областю, щоб сформувати карту робіт і  в подальшому, на її основі, забезпечити очистку дна від шкідливих залишків.

 

Перше ж занурення водолазів принесло приємний результат: прозорість води стала у рази вищою, мулові відкладення сягали у центрі річки 5-10 см, а біля берега – 20-30 см при зануренні водолазів до 3,5 м. Був присутній природній запах мулу при збовтуванні води.

 

Безпосередньо біля  шлюзу вся поверхня води тепер покрита ряскою, а при підйомі вище, проти течії річки – ряска здебільшого у прибережній смузі. Тож фахівці висловили припущення, що на покращення стану водойми, окрім інших факторів, значно вплинув і цей природний чинник. Відомо ж, що ряска має властивість очищувати та покращувати стан води. І хоч річка ще не зазнала штучних відновлювальних впливів, працює її біологічний відновлювальний механізм.

 

Дещо темнішою ставала вода у напрямку приближення до кордону з Хмельницькою областю. На водоймі у районі Марківки уже розвиваються мальки риби.

 

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Вадим Войцешук зазначив:

 

«За результатами обстеження залишки отруйного мулу наявні певними острівцями. Надзвичайно багато стало ряски. Вона корисна для води, так як дозволяє  утримувати низьку температуру і стає очищувачем річки. З метою збільшення частки кисню у воді пропонується на річці створити так звані штучні пороги чи міні-водоспади, які б могли насичувати воду киснем».

 

Надалі заплановано консультацію з фахівцями Київського інституту гідробіології. 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців