У Бердичеві обговорили питання доступності осіб з інвалідністю до об’єктів інфраструктури

22.05.2018 16:15 Житомирська область, облдержадміністрація, обласний Комітет, забезпечення доступності осіб з інвалідністю, виїзне засідання, Бердичів, Василь Павлюк Версія для друку
285

Більшість соціальних об’єктів в м. Бердичеві є доступними для осіб з інвалідністю. 

 

Такий висновок зробив обласний Комітет для забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури під час виїзного засідання 22 травня в місті Бердичеві, яке провів заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Василь Павлюк. 

 

У заході також взяли участь Бердичівський міський голова Василь Мазур, начальники районних управлінь праці та соціального захисту населення, представники громадських організацій осіб з інвалідністю, УТОГ, УТОС та ЗМІ. 

 

Відкриваючи засідання, заступник директора департаменту Василь Павлюк зазначив, що в Україні спостерігається невпинне зростання кількості людей з інвалідністю і тому ця проблема набуває загальнодержавного характеру. Саме з метою надання можливості вільного доступу особам з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціального та громадського призначення в області проводиться відповідна робота, зокрема:

 

  • для осіб з вадами зору встановлюються звукові орієнтири;
  • пішохідні переходи оснащуються спеціальними звуковими світлофорами; 
  • під час проведення робіт із реконструкції та ремонту автомобільних доріг на пішохідних переходах проводиться пониження бордюрів;
  • з метою підвищення рівня комфортності для пасажирів автоперевізниками області постійно проводиться оновлення рухомого складу автотранспорту;
  • у транспортних засобах забезпечується розміщення електронних  табло та інформаційних щитів тощо.

 

Для здійснення контролю за виконанням заходів щодо створення вільного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями постійно залучаються обласні громадські організації ветеранів, пенсіонерів та  осіб з інвалідністю.

 

Василь Павлюк наголосив на тому, що незважаючи на позитивні зміни про цілісну доступність говорити ще не можна, оскільки залишається чимало об’єктів в першу чергу житлового призначення, закладів первинної медичної допомоги, культури, освіти, магазинів, аптек та інших об’єктів, до яких ще необхідно забезпечити вільний доступ для осіб з інвалідністю.

 

Крім того, залишаються актуальними питання проведення реконструкції доріг і пониження бордюрів, облаштування спеціальних паркувальних місць для автомобілів та інших.


За результатами обговорення та з урахуванням пропозицій представників громадських організацій інвалідів комітетом були прийняті відповідні рішення та надано доручення щодо подальшого здійснення заходів із створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців