У Коростенському районі встановили пам’ятний знак героям УПА. ФОТО

9.07.2017 09:02 Житомирська область, Коростенський район, герої УПА, вшанування, пам’ятний знак, відкриття, Олексій Ясюнецький Версія для друку
1084  

У селі Сушки Коростенського району вшанували загиблих в останньому бою на Житомирщині – повстанців УПА та відкрили пам’ятний знак.

 

Пам’ятний знак загиблим повстанцям УПА Роману (Володимиру Кудрі) та Лису (Олександру Усачу) відкрили вчора, 8 липня, за участю заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Олексія Ясюнецького.

 

«Сьогодні, як ніколи, важливо пам’ятати про цих героїв. Півстоліття тому вони показали, як потрібно боротися за свободу та незалежність своєї землі. Саме такі приклади патріотизму та любові до Батьківщини додають сил та впевненості нашим бійцям, які захищають Україну від російського агресора», – зазначив Олексій Ясюнецький.

 

Воїнів УПА вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.

 

Довідково. 8 липня 1955 року по вулиці Рудня у Сушках відбувся останній бій бійців УПА на Житомирщині проти військ НКВС.

 

8 липня 1955 року садибу Марії Яценко на західній околиці села Сушки оточило кілька сотень НКВСівців, які через динаміки зажадали від повстанців здатися.

 

Їх було в криївці двоє – сотенний «Роман» (Володимир Кудря) та вояк «Лис» (Олексій Усач, як буде встановлено аж через сорок років уже в незалежній українській державі).

 

У відповідь карателі почули: «Вояки УПА не здаються!». Розпочавшись вночі, бій тривав майже 10 годин. Енкаведисти підпалили хату, з якої відстрілювалися «Роман» і «Лис». Вояки УПА вискочили з хати і кинулися в різні боки. Але село було оточене щільним кільцем, і їх застрелили.

 

Московські карателі були подивовані незламністю упівців, адже їх було у сотні разів менше. Та для українців цей нерівний бій завершився трагічно. 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців