У Лугинах підняли проблему законності випалювання деревного вугілля «бочкарями»

16.06.2016 13:15 Житомирська область, Лугини, проблема, випалювання деревного вугілля, законність Версія для друку
854  

У Лугинському районі на Житомирщині вже кілька років здійснюється господарська діяльність з випалювання деревного вугілля.


Проте громадськість обурена, адже розміщені такі господарства у межах населених пунктів, де жителі відчувають їдкий запах диму, а худоба не хоче пастися на полях.


Саме тому вчора, 15 червня, у смт Лугини відбулися громадські обговорення з питань правомірності та законності здійснення випалювання деревного вугілля.


Ініціатором такого заходу стала громадська еколого-експертна рада, яка утворена у районі з числа представників громадськості та громадських організацій.


Крім жителів та місцевої влади, участь у обговореннях взяли представники управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації і Державної екологічної інспекції в області.


Загалом у районі 13 суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з випалювання деревного вугілля. Проте лише у двох із них є дозвіл на проведення такої господарської діяльності. При видачі дозволу має враховуватися думка громадськості. Жителі району запевняють, що зверталися до районної державної адміністрації зі своїми претензіями щодо ведення такої діяльності. Проте, за документами, звернення з'явилися лише після отримання підприємцями дозволів.


Представниками екологічної інспекції близько тижня тому було взято проби повітря у с.Запілля, де розміщено кілька бочок,в яких випалюється вугілля. За результатами досліджень виявлено незначне перевищення норм викидів хімічних речовин.


Жителі Лугинщини налаштовані категорично та вимагають припинення ведення зазначеної господарської діяльності на території району. Цю позицію розділяє і районна влада. Адже, крім забруднення повітря, "бочкарями" наноситься шкода і лісовим насадженням – для випалювання вугілля використовуються тільки цінні тверді породи дерев: дуба, берези, граба.


Еколого-експертна рада зібрала необхідні документи, аби вивчити питання глибше та знайти шляхи вирішення проблеми. Для цього громадськість визначила термін в один місяць. За цей час державні органи, які задіяні у зазначеному питанні, мають допрацювати усі "білі плями". Через місяць громада, влада і підприємці зберуться знову.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців