У реперфузійному центрі обласної лікарні вперше провели 2 унікальні операції на серці

6.04.2018 13:09 Житомирська область, реперфузійний центр, операції, пацієнти, лікар, стенти, імпланти Версія для друку
247

Дві унікальні операції на серці вперше провели у реперфузійному центрі Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського. Пацієнтам встановили імплантовані кардіовертер-дефібрилятори.

 

Про це повідомляє управління охорони здоров’я ОДА.

 

Минулого тижня лікарі реперфузійного центру вперше провели дві унікальні операції на серці та встановили імплантовані кардіовертер-дефібрилятори пацієнткам з Новоград-Волинського району.

 

За словами завідуючого центру Миколи Кушніра, часто причиною смерті є зупинка серця, викликана шлуночковими аритміями, які в більшості випадків можна було б перервати шляхом кардіостимуляції і дефібриляції. Найбільш важливим фактором для виживання є час реагування. Від моменту зупинки серця до незворотніх змін мозку проходить близько 5 хвилин. Цей період збільшується до 30 хвилин, якщо вчасно проводяться реанімаційні заходи в повному обсязі.

 

Унікальні операції проведені за допомогою нового обладнання – кардіовертер-дефібрилятора, який усуває необхідність у людському втручанні і гарантує виконання кардіостимуляції і дефібриляції через лічені секунди після початку аритмії. Таким чином, завдяки цьому пристрою з'явилася можливість значно збільшити тривалість життя пацієнтів з вкрай небезпечними для життя аритміями.

 

Головний лікар обласної лікарні ім. О.Гербачевського Богдан Леськів зазначає, що ще рік тому проведення таких операцій було неможливим у Житомирі. Але завдяки відкриттю сучасного реперфузійного центру та професійним колективу вдалося досягти значних результатів.

 

«Впродовж п’яти місяців з моменту відкриття реперфузійного центру проведели стентування коронарних артерій 143 хворим з гострим інфарктом міокарда, тоді як у 2015 році простентували лише 37 хворих. Відтепер ми активно використовуватимемо імплантовані кардіодефібрилятори, які надходять від МОЗ», – наголосив Богдан Леськів.

 

Проведені операції з імплантації кардіовертера-дефібрилятора є малотравматичними та безпечними для пацієнта. Методика подібна до процедури імплантації електрокардіостимулятора, оскільки дана операція малотравматична, потреби в глибокому наркозі немає. Перед процедурою вводяться препарати, які дозволяють зменшити тривожність та больові відчуття, проте пацієнт залишається в свідомості і в змозі чути та навіть розмовляти з медичним персоналом. Тривалість процедури імплантації кардіовертера-дефібрилятора, зазвичай 60-90 хвилин. Вона може залежати від типу імплантованого пристрою, особливостей анатомії судин та серця, а також від часу, необхідного для оптимального позиціонування електродів у камерах серця.

 

Крім цього, такі операції не потребують специфічної реабілітації. Тривалість перебування пацієнта в центрі становить 2-3 доби. Після втручання розріз на шкірі заживає біля двох тижнів, за цей період зникає дискомфорт у зоні імплантації. Рекомендовано щоб післяопераційний шов був прикритий пов’язкою протягом двох тижнів після імплантації.

 

Нагадаємо, що нещодавно Ігор Гундич відзначив роботу реперфузійного центру: за 3 місяці зменшилась смертність від інфаркту.

 

 

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців