У Житомирській облдержадміністрації відбулося засідання за круглим столом з питань сімейного виховання

15.06.2016 18:26 Житомирська область, облдержадміністрація, круглий стіл, сімейне виховання, діти-сироти, служба у справах дітей Версія для друку
393  

Сьогодні, 15 червня, під час засідання за круглим столом працівники структурних підрозділів облдержадміністрації, які опікуються дітьми, керівники державних закладів, де перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та представники громадськості обговорили питання забезпечення конституційного права дитини на сімейне виховання.


Відкриваючи засідання, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Олена Савельєва зазначила, що сімейне виховання дає можливість забезпечити дитині нормальний фізичний, моральний, інтелектуальний та соціальний розвиток та дає змогу їй стати повноцінним членом суспільства. За умови втрати дитиною батьківського піклування пріоритетними є наступні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України: усиновлення, встановлення опіки або піклування, передача у прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу.


Найбільш прийнятною та сприятливою формою виховання дітей, які залишилися без піклування батьків, є усиновлення. Олена Савельєва повідомила, що з початку 2016 року в області усиновлено 37 дітей. В той же час із 932 дітей, що перебувають на обліку з усиновлення, 569 – влаштовані в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, 17 – під опіку/піклування. Фактично не охоплені сімейними формами виховання 345 дітей.


Станом на 31.05.2016 року на обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій та міськвиконкомів області перебуває 3157 дітей, з них:
• у віці до 1 року - 0,3 % дітей;
• у віці від 1 до 2 років – 1,4 % дітей;
• у віці від 3 до 5 років - 6,5 % дітей;
• у віці від 6 до 11 років – 28,6 % дітей;
• у віці від 12 до 17 років – 63,2 % дітей.


Враховуючи, що із 55 подружніх пар, які внесено до банку кандидатів в усиновлювачі, переважна більшість (49 пар) бажають усиновити дитину віком до 5-ти років, а таких дітей лише 8,2 %, в області розвиваються такі форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. На даний час в сімейних формах виховання перебуває 88,44 % дітей.


Учасники круглого столу долучилися до обговорення проблемних питань, які виникають під час влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та можливих шляхів їх вирішення.


Довідково


Право дитини на сім'ю зафіксовано у міжнародних документах, зокрема у Конвенції ООН про права дитини, а також у Законодавстві України: Конституції України, Сімейному кодексі України, Законах України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» тощо.

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців