Україна має змінити традиції державної опіки над дітьми і інтернатах, – Микола Кулеба

5.12.2017 11:25 Житомирська область, служба у справах дітей, семінар, участь, Микола Кулеба Версія для друку
303

Усі діти повинні жити з батьками, для цього необхідно змінити колишню радянську культуру і традиції «державної опіки» над дітьми в інтернатах.

 

Про це сказав Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба під час Всеукраїнської семінар-наради «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки» за участю представників Служби у справах дітей облдержадміністрації.

 

«Усі діти, незалежно від стану здоров'я, рівня розвитку, соціального становища, повинні мати можливість жити з батьками. Для цього потрібно вчасно реагувати на дитячу біду та надавати сім’ям з дітьми таку підтримку, аби батьки не віддавали дітей на утримання та виховання в інтернатні заклади. Щоб досягти цієї мети, необхідно змінити колишню радянську культуру і традиції «державної опіки» над дітьми в інтернатах на підтримку сімей з дітьми за рахунок розвитку послуг та забезпечення їхньої доступності незалежно від місця проживання та стану самої дитини», – зазначив Микола Кулеба.

 

Своїм досвідом щодо реформування інтернатних закладів для дітей поділилися голови об'єднаних територіальних громад, які вже створили систему соціального захисту для сімей та міжнародні організації  Lumos, UNICEF, Hope and Homes for Children Ukraine, Партнерство кожній дитині та СОС Дитячі містечка.

 

Нагадаємо, що  Житомирська область є пілотною у реформуванні інтернатних закладів та у жовтні Ігор Гундич підписав Меморандум про співпрацю у процесі реформування інтернатних закладів з Уповноваженим  Президента України з прав дитини Миколою Кулебою  та головою Фундації Lumos Іриною Маланчук.

 

 

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців