Верховна Рада скасувала касові апарати для бізнесу

1.07.2015 15:17 Версія для друку
697

 

1 липня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», відповідно до якого реєстратори розрахункових операцій (РРО) не застосовують платники єдиного податку:

 

першої групи; другої та третьої груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

 

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 

Законодавчим актом тимчасово звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону:

 

суб’єкти господарювання при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) – до 1 липня 2015 року;

 

суб’єкти господарювання при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються не у касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування – до 1 січня 2016 року.

 

Всі суб’єкти господарювання звільнено від необхідності зберігання щоденного фіскального звітного чеку у книгах обліку розрахункових операцій та контрольних стрічок протягом 3-х років, а також передбачено, що при перевірці касової дисципліни таких підприємців може бути невідповідність наявних готівкових коштів у скриньці каси сумі, зафіксованій у звіті.

 

Законом доручено Кабінету Міністрів до 1 вересня 2015 року розробити порядок перевірки суб’єктів господарювання.

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців