Вперше у Житомирі: україномовна книга про історію Польщі. ФОТО

11.03.2016 14:27 Версія для друку
844  

Сьогодні, 11 березня, у Житомирському державному університеті ім. Івана Франка відбулася презентація книги «Польща – нарис історії» та фотовиставки «В обіймах великого брата. Совєти в Польщі 1944-1993». Захід пройшов за ініціативи Житомирської Обласної Спілки Поляків України, Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці, істориків Інституту національної пам’яті Польщі та підтримки управління культури Житомирської обласної державної адміністрації.

 

Презентували книгу «Польща – нарис історії» для викладачів, студентів історичного факультету консул Республіки Польща у Вінниці Войчех Мразовські та представник Інституту національної пам’яті Польщі Яцек Павловіч.

 

Книга видана польським Інститутом національної пам’яті Польщі українською мовою і висвітлює історію Польщі – важливого сусіда незалежної України.

 

Вона написана спеціально для українців та видана у 2015 році за редакцією Влодзімєжа Менджецького та Єжи Брацисевича за перекладом львівського історика Івана Сварника. У книзі містяться іконографії, мапи, фотографії.

 

Важливе завдання, яке автори поставили перед собою – донести до українського читача бачення поляками власної історії, показ у ній місця українців і України, а також польського розуміння численних спільних епізодів нашої історії. Книга не нав’язує польську точку зору українському читачеві, але сприяє взаєморозумінню обох братніх народів, адже воно є запорукою успішного співробітництва, економічного процвітання у сім’ї європейських народів – поляків і українців. 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців