Як докупити страховий стаж для призначення пенсії

21.11.2017 14:29 Житомирська область, пенсія, страховий стаж, виплати, Пенсійний Фонд Версія для друку
243

1З жовтня 2017 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким внесено низку змін щодо визначення права на пенсію. Всі ці зміни стосуються не лише пенсіонерів, а й інших громадян України не пенсійного віку.

 

Після досягнення 60 річного віку, починаючи з 01 січня 2028 року, для набуття права на пенсійні виплати необхідно мати 35 років страхового стажу.

 

«На жаль, реалії нашого життя не завжди дають можливість заробити відповідний страховий стаж. Відповідно до законодавства, ще з 2004 року передбачена добровільна участь осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Громадяни, які не належать до кола застрахованих осіб, можуть, звернувшись до органів фіскальної служби, укласти договір добровільного страхування у системі загальнообов’язкового соціального страхування. І таким чином докупити той страховий стаж, якого не вистачає», – інформує начальник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Іван Заінчковський.

 

За умовами договору особа зобов’язується щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок. Може бути передбачено і здійснення одноразової сплати за попередні періоди.

 

 Розмір сплати єдиного внеску за кожний місяць не може бути менше за мінімальний страховий внесок  і більше за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору.

 

Здійснена добровільна доплата дає право на зарахування лише загального страхового стажу. Не можливо здійснити добровільну доплату спеціального стажу, наприклад, шахтаря, металурга, вчителя чи лікаря.

 

Крім того, починаючи з 01 січня 2018 року  сума сплати єдиного внеску за договорами при одноразовій сплаті за кожен місяць  не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

 

Тобто, якщо у листопаді 2017 року місячна сплата складає 704 грн. (3200 * 22%), то за умов збереження мінімальної заробітної плати на цьому  рівні у січні 2018 року місячна сплата складатиме 1408 грн. (3200 * 22% * 2).

 

Довідково:

 

Відповідно до Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058) страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із Законом №1058 і за який сплачено страхові внески.

 

Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців