Як працюватиме медична реформа на Житомирщині у 2018 році

16.01.2018 16:13 Житомирська область, реформа, медицина, впровадження, етапи, МОЗ, первинна ланка, приписна кампанія Версія для друку
488

З 1 січня 2018 року розпочалось поетапне запровадження медичної реформи в Україні – принцип «гроші ходять за пацієнтом» працюватиме для первинної ланки.

 

Це одна з головних реформ, яку Президент Петро Порошенко підписав в останні дні 2017 року.

 

Міністерства охорони здоров’я розробила детальний план впровадження медичної реформи. Тому жителі Житомирщини разом зі всіма українцями пройдуть кілька етапів реформи первинної ланки у 2018 році.

 

У січні розпочинається підготовчий період до впровадження медичної реформи – процес автономізація медичних закладів, які надають первинну допомогу.

 

Заклади охорони здоров’я мають бути реорганізовані на комунальні некомерційні підприємства, що дасть їм змогу укладати в майбутньому договори з Національною службою здоров’я та отримувати кошти з бюджету за надані послуги.

 

Впродовж перехідного періоду 2018-2019 рр. залишають обидві системи фінансування – медична субвенція і прямі виплати за договорами з НСЗУ. Тому до початку прямих виплат з Державного бюджету за договорами з НСЗУ заклади первинної ланки (в тому числі автономізовані) будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше.

 

1 квітня – початок кампанії з вибору сімейного лікаря. Кожен громадянин України повинен буде обрати сімейного лікаря чи терапевта для себе та педіатра для своїх дітей й підписати з ними Декларацію. За кожного пацієнта лікар буде отримувати кошти від держави – по 370 грн цього року.

 

Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги повідомляє державу, що конкретний лікар буде отримувати гроші за ведення конкретного пацієнта.

 

У червні запрацює Національна служби здоров’я, яка буде укладати договори з медичними закладами на надання медичних послуг від імені держави.

 

З липня почне діяти нова модель фінансування медичних закладів, які надають допомогу на первинній ланці. Поступове включення закладів у процес реформування.

 

Жовтень та грудень – це друге і третє «вікно можливостей» для закладів первинної допомоги укласти контракт з Національною службою здоров’я та перейти на з субвенції на прямі виплати за пацієнтів.

 

У 2019 році відбудеться реформування спеціалізованої медичної допомоги, а в 2020 – високоспеціалізованої медичної допомоги.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців