Як уберегтися під час відвідування літніх Олімпійських ігор у Бразилії

3.08.2016 13:26 Олімпійські ігри, Бразилія, здоров’я, як уберегтися, щеплення Версія для друку
371

1Цього тижня в Ріо-де-Жанейро стартують Олімпійські ігри. За попередніми оцінками, у літніх Олімпійських та Параолімпійських іграх у Бразилії цього року візьмуть участь більше 15 тисяч спортсменів з понад 200 країн світу. Крім цього, очікується прибуття до країни не менше 400 тисяч уболівальників, туристів і співробітників різних місій. Тому питання інфекційної безпеки виходить на перший план.

 

Найбільш розповсюдженими захворюваннями в Бразилії є харчові отруєння, хвороби, що передаються через укуси комах (малярія, сказ, лейшманіози, хвороба Чагаса, вірус Зіка та ін.), серед хвороб, що передаються статевим шляхом – ВІЛ-інфекція, гепатити В та С, хвороба Зіка. Також небезпечним є поширення в країні резистентних до протимікробних препаратів штамів деяких збудників кишкових інфекцій.

 

Перед поїздкою до Бразилії для профілактики інфекційних захворювань, необхідно враховувати кілька важливих речей.

 

«Людина має перевірити чи зроблені у неї усі планові щеплення (поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, кір, паротит і т.д.). Необхідно знати, що в Бразилії існує підвищений ризик інфікування і вірусним гепатитом А – це також вакцинокерована інфекція, якої можна уникнути, якщо зробити щеплення перед подорожжю, – зазначає головний позаштатний спеціаліст МОЗ України із спеціальності «Інфекційні хвороби» Ольга Голубовська. – Якщо планується відвідання футбольних матчів в Белу-Орізонті, Бразиліа або Манаусі, необхідно зробити щеплення проти жовтої лихоманки».

 

Для попередження харчового отруєння необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • вживати лише бутильовану воду промислового виробництва, (надовго залишати її відкритою неприпустимо);
  • вживати лише термічно оброблену їжу, особливо із змішаними компонентами (наприклад, фейжоада – традиційне бразильське блюдо), температура вживання повинна бути не менш, ніж 60 градусів;
  • всі фрукти та овочі треба ретельно мити чистою водою;
  • не вживати соки-фреш, виготовлені у непідходящих приміщеннях та умовах;
  • у закладах громадського харчування вимагайте, щоб пляшки з водою та інші напої відкривались у вашій присутності.

Якщо протягом року після повернення в Україну у вас виникла будь-яка хвороба, що потребує госпіталізації, обов’язково розкажіть лікарю про перебування в Бразилії для виключення інфікування резистентними штамами збудників.

 

Малярія також присутня в бразильській Амазонії, північному та центрально-західному регіонах. Реєструються різні форми малярії, у тому числі і вкрай небезпечна для українців – тропічна малярія, випадки якої спостерігаються в Центральній частині Ріо-де-Жанейро та деяких гірських районах.

 

Для попередження інфікування цими захворюваннями рекомендовано селитися тільки у оселях із кондиціонерами, застосовувати репеленти, уникати подорожей до віддалених населених пунктів, що розташовані у сільській місцевості. Для уникнення інфікування необхідно приймати препарати для хіміопрофілактики малярії. Окрім цього, протягом 3-х років після повернення до України в разі виникнення будь-якого стану, що супроводжується гарячкою, необхідно звертатися до лікаря та інформувати його про перебування в ендемічному регіоні.

 

У Бразилії треба уникати контактів з собаками, котами та іншими тваринами для запобігання інфікування сказом. Окрім того, якщо турист планує залишитися на термін більше 2 місяців у сільській місцевості, необхідно зробити щеплення до поїздки.

 

ВООЗ не рекомендує вагітним жінкам відвідувати райони, в яких є загроза зараження вірусом Зіка.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців