Як втілюється реформа освіти на Житомирщині – інтрев’ю із Ларисою Шевчук

1.06.2018 17:12 Житомирська область, освіта, реформа, зміни, Лариса Шевчук Версія для друку
388

1Як втілюється реформа освіти на Житомирщині, що вже зроблено, як будуються та функціонують медіатеки, де та коли відкриються інклюзивно-ресурсні центри у районах та громадах області – про це та інше спілкувалися із начальником управління освіти і науки ОДА Ларисою Шевчук.

 

Для чого потрібна реформа освіти?

 

Освіта для держави – це один із пріоритетних напрямків. Зміни, які ініціював Президент Петро Порошенко, необхідні для того, аби покращити якість освітніх послуг для усіх дітей, у тому числі з особливостями. Головне у освітній реформі – це створення Нової української школи.

 

Як в рамках реформи змінюється освіта на Житомирщині?

 

Зараз ми працюємо над переобладнанням бібліотек у сучасні медіатеки – вже зараз їх 9, а до початку нового навчального року планується переобладнати шкільні бібліотеки у медіатеки в 12 загальноосвітніх навчальних закладах області на умовах співфінансування з місцевого та обласного бюджетів.

 

Також на Житомирщині втілюється яскравий приклад Нової української школи на базі Романівської гімназії. У класі облаштовано робоче місце з комп'ютером для вчителя, інтерактивний проектор, екран та планшети-нетбуки, з якими працюють першокласники. Обладнання забезпечене ліцензійною Windows та програмою «Розумники», яка передбачає виконання завдань в ігровій формі. Загалом кожний учнівський комп'ютер містить 15 тисяч таких ігрових завдань.

 

А що впроваджується в галузі освіти для дітей з особливостями?

 

Взагалі цей навчальний рік, який завершився, став роком активного запровадження інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами.

 

За ініціативи дружини Президента Марини Порошенко ми плануємо створити 30 інклюзивно-ресурсних центрів в області.

 

У таких центрах визначатимуть індивідуальні особливості кожної дитини та надавати психолого-педагогічну підтримку та допомогу, супроводжувати дитину протягом навчання в освітніх закладах

 

Перший такий центр відкриється 1 вересня у Новогуйвинській гімназії.

 

Що стосовно освіти у селах та містах?

 

Зараз Житомирщина серед лідерів у створені опорних шкіл. Загалом на створено 41 опорну школу, до складу яких входить 65 філій. Ми маємо 44 шкільні автобуси, які довозять дітей до опорних шкіл.

 

Ми працюємо і над створенням кабінетів. У 2017 році закупили обладнання для вивчення природничо-математичних дисциплін. Плануємо закупити нове обладнання для 1 класів.

 

Реформа освіти дійсно показує гарні результати як в Україні, так і у Житомирській області. Завдяки цим змінам – ми всі разом побудуємо європейське суспільство із європейським рівнем освіти.

 

Дякуємо за розмову!

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців