Які переваги отримують учасники ОСББ?

10.03.2016 17:01 Версія для друку
1585

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ОСББ – неприбуткова юридична особа, створена для представлення спільних інтересів об’єднань. Створюється власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та територію.

 

ОСББ створюється на основі права сумісної власності і представляє лише співвласників нерухомості, щоб самостійно вирішувати – хто обслуговуватиме будинок, які будуть внески на його утримання (квартплата), кому здавати в оренду нежитлові приміщення, куди витрачати гроші тощо. Ефективне використання коштів і контроль приводять до якіснішого та раціональнішого утримання будинку.

  

Переваги об’єднання:

 

- самостійна участь у формуванні свого бюджету;

 

 - визначення об’ємів внесків на зміст будинку;

 

- вибір представників робочих спеціальностей, які робитимуть ремонтні роботи, підрядників (вивезення сміття, дезінфекція та ін.) і умови роботи з ними, вплив на якість послуг, що робляться ними, самостійне визначення черговості робіт по поточному ремонту будинку;

 

- отримання 40% компенсації від держави для проведення енергоефективних заходів.

 

В результаті:

 

1. Підвищується зацікавленість, відповідальність і, як наслідок, ефективність управління загальною власністю, покращується житлово-комунальне обслуговування.

 

2. Колишній власник зобов’язаний взяти участь в першому після приватизації капітальному ремонті будинку – створення ОСББ «притягує» з місцевого і державного бюджетів кошти на капітальний ремонт будинку.

 

3. З ОСББ співвласники будинку набувають повноцінного представника своїх інтересів, як перед державними органами, так і перед комунальними службами і іншими юридичними особами.

 

4. ОСББ гарантовано отримує прибудинкову територію у власність або в оренду.

 

5. Залучення додаткового доходу на зміст будинку з джерел, які раніше не були задіяні або ж «поглиналися» ЖЕК (оренда підвалів, послуги телефонної, телевізійної і інтернет-зв’язки, парковка у дворі та інше).

  

Довідково: Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» мешканці багатоквартирних будинків повинні об’єднатись у власне ОСББ до 1 липня 2016 року. Згідно із Законом монополія ЖЕКів або будинкоуправляючих компаній на надання житлово-комунальних послуг закінчиться в липні цього року.

 

У разі якщо жителі багатоповерхівок не створять власне ОСББ, вони вступатимуть в об’єднання, яке їм запропонують місцеві органи виконавчої влади.

 

Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції – об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).

 

Управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг.

 

 

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців