• Карта сайту
 • Українське законодавство містить чимало актів, якими передбачено державні гарантії й пільги для учасників бойових дій, до яких нині прирівняно і військових, що беруть участь в АТО. Отже, на що вони мають право, куди звертатися і які документи потрібні для оформлення тих чи інших пільг і гарантій? Які пільги і державні гарантії надаються учасникам бойових дій, котрі брали участь в АТО.

   

  Гарантії грошового забезпечення:

   

  Гарантії збереження робочого місця: 

   

  Інші гарантії: 

   

  Куди звертатися:

   

  До Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби та інших військових формувань, у яких особи проходили військову (спеціальну) службу.


  Які документи потрібні:


  Для оформлення виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов’язаним та резервістам під час виконання ними обов’язків військової служби у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності при собі мати копії таких документів:

  Документи слід подавати особисто або через уповноважену особу.


  Як отримати статус учасника бойових дій


  Рішення про надання статусу учасника бойових приймає міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворена Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції.


  Кому надають статус учасника бойових дій?


  1. Військовослужбовцям та працівникам Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які брали безпосередню участь в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах проведення Антитерористичної операції.


  Що потрібно для отримання статусу учасника бойових дій:

   

  2. Працівникам підприємств, установ та організацій, яких залучали і вони брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.


  Підстави для надання статусу учасника бойових дій:

   

  В разі неподання документів визначеними посадовими особами, громадянин може самостійно звернутися до таких комісій для надання статусу. Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається Міжвідомчою комісією в місячний строк, яка інформує про це відповідне відомство. Посвідчення учасника бойових дій та нагрудний знак надають в органах Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, а також в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.


  Куди звертатися:

   

  Пільги учасникам бойових дій: 

   

  Головний спеціаліст-юрист
  Територіальної державної інспекції
  з питань праці у Житомирській області