З 1 вересня першокласники навчатимуться у Новій українській школі

16.05.2018 17:56 Житомир, НУШ, концепція, реалізація, школа, першокласники, вчителі, підвищення кваліфікації Версія для друку
552  

1 вересня 2018 року всі першокласники прийдуть у Нову українську школу та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Для цього вчителі Житомирщини проходять масштабне підвищення кваліфікації у 3 етапи.

 

Про це повідомив ректор Житомирського обласного інституту післядипломної освіти Ігор Смагін під час панельної дискусії «Реалізація концепції нової української школи в умовах регіону» сьогодні, 16 травня.

 

«З 1 вересня 2018 року у перших класах шкіл має реалізовуватись компетентнісні діяльність та підходи до навчання – Нова українська школа. Це абсолютно інша парадигма навчання, коли не від знань до результатів, а від дій, осмислення дій до знань. Тобто проектна робота, діяльнісний підхід, інтеракція. На жаль, більшість педагогів до цього не готові, адже звикли до іншого формату роботи. Для цього МОЗ запропонувало новий підхід до підвищення кваліфікації вчителів. Всі вчителі спочатку перших класів, а за ними і всі інші, аж до 12 класу, у 2018 мають пройти очне навчання на тренінгах та дистанційне не електронних платформах. Навчання проходить у 3 етапи і на це виділяють кошти з державного бюджету», – зазначив Ігор Смагін.

 

Також він наголосив на тому, що у підвищенні кваліфікації педагогів міститься 2 складові: «Це обов’язковий інваріант – тільки на електронній платформі EdEra, тільки сертифіковані тренери, тільки в такому форматі. Друга складова – варіативна, коли педагог сам собі обирає формат навчань».

 

В області перший етап підвищення кваліфікації вчителів, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2018/2019 навчальному році проходив з 15 лютого 2018 по 06 березня 2018 – настановна очна сесія. У червні педагоги проходитимуть другу та підсумкову очні сесії.

 

Другий етап підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2019/2020 навчальному році заплановано з 1 вересня 2018 року.

 

Панельна дискусія «Реалізація концепції нової української школи в умовах регіону» пройшла в рамках I Регіонального форуму «Житомирщина – територія можливостей».

 

Участь в заході взяли представники районних управлінь освіти і науки та керівництв шкіл області.

 

Нагадаємо, що сьогодні Ігор Гундич на І Регіональному форумі зазначив, що Житомирщині вже довіряють свої інвестиції 50 країн світу, а підприємства та організації Житомирщини представили можливості області на 6 тематичних виставках.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців