За 64 млн грн від оптимізації інтернатних закладів Житомирщини можна збудувати 2 дитячих садочки

16.03.2017 17:25 Житомирська область, інтернатні заклади, оптимізація, економія, покращення умов Версія для друку
336

1Будівництво корпусу лікувального закладу, школи або 2 садочків, чи 2 кілометри доріг, чи повна термосанація 10-12 шкіл, чи створення європейських умов у десятках навчальних закладів – такі проекти можна реалізувати за 64 млн грн.

 

А це саме така сума, яку можна економити щороку, реформувавши інтернатні заклади у Житомирській області, при цьому не утискаючи прав дітей.

 

У деяких інтернатних закладах Житомирщини на 2017 рік вартість навчання  та перебування однієї дитини доходить до 150 тисяч гривень. Чи багато батьків мають можливість вкладати у свою дитину такі кошти? І які умови мають бути за цю ціну? Натомість діти у таких закладах виділених коштів на себе явно не відчувають.

 

Крім того, в інтернатних закладах області кількість працівників майже дорівнює кількості вихованців. Виходить, що на одну дитину – один працівник. Ні обласний, ні державний бюджети не потягнуть оплачувати індивідуальну няньку кожній дитині. Навіть і за таких умов і виховання, і навчання бажає кращого.

 

Створювати комфортні умови для життя, забезпечувати якісне навчання з кваліфікованими викладачами – саме такою є мета оптимізації інтернатних закладів. А збереження самих інтернатів та нефункціональних ставок – нераціональне рішення, яке не принесе жодної користі для дітей.

 

Залишати дітей на вулиці ніхто не збирається. Батькам запропонують обрати заклад з кращими умовами або ж альтернативну форму навчання.

 

Маєте контраргументи на цю тему – долучайтеся до обговорення рекомендацій робочої групи за участю депутатів обласної ради усіх фракцій, представників навчальних закладів та громадськості, яке відбудеться завтра, 17 березня, о 14.00 год. у малій залі ОДА (майдан Корольова, 1).

 

Нагадаємо, заступник голови ОДА Ярослав Лагута наголошує: «Наше завдання – не просто оптимізувати мережу інтернатів, скоротивши витрати, а насамперед створити комфортні умови для життя дітей, підібрати кваліфікованих працівників та педагогів, які займатимуться розвитком вихованців».

 

 

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців