• Карта сайту
 • На запитання відповідає - заступник начальника

  відділу державних соціальних допомог департаменту

  праці та соціального захисту населення обласної

  державної адміністрації Наталія Крошко

   

  Запитання: Урядом оновлено програму житлових субсидій: що змінилося? 

  Відповідь: Відповідно до змін, внесених Урядом 26 квітня 2017 року, у постанову Кабінету Міністрів України № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», з 1 травня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій.

  На підставі внесених змін, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний період та розрахують її розміри на літній (неопалювальний) період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

  Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло, користується твердим паливом і скрапленим газом та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення. 

   

  Запитання: Як змінюються соціальні норми?

  Відповідь: Для пенсіонерів, осіб з інвалідністю, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.

  Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м. до 75 кв. м.

   

  Запитання: Які нововведення для тих, хто проживає у садовому будинку без реєстрації?

  Відповідь: Дійсно багато людей не зареєстровані за фактичним місцем проживання у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, оскільки не мали там офіційної реєстрації.

  З травня 2017-го року за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при райдержадміністраціях і райміськвиконкомах, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

   

  Запитання: А на який термін призначатиметься субсидія в опалювальний період?

  Відповідь: Якщо раніше субсидія на опалювальний період призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

   

  Запитання: Кому повторно необхідно подавати документи на оформлення субсидії?

  Відповідь: Заяву і Декларацію про доходи ПОВТОРНО треба подавати сім’ям, які: 

   

   

  Запитання: Про що громадяни, які отримують субсидію мають повідомляти органи соціального захисту населення?

  Відповідь: Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни: