Заступник Міністра охорони здоров’я розповів про нововведення щодо лікарських засобів

11.11.2016 16:49 Житомирська область, охорона здоров’я, медицина, заступник Міністра, візит, лікарські засоби, Роман Ілик Версія для друку
779

У 2017 році ліки стануть доступнішими. Про це заявив заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик під час робочої поїздки до Житомирської області.

 

«Суть проекту «Доступні ліки», який був сьогодні презентований у Житомирі, забезпечити максимальну кількість людей доступними та якісними ліками», – зазначив Роман Ілик.

 

Глобальна проблема сьогодення – самолікування або «гугл терапія», коли хворі намагаються самі собі призначити лікування.

 

Метою проекту є підвищення доступності населення до лікарських засобів, раціональне використання бюджетних коштів та зниження цін на лікарські засоби.

 

В середу, 9 листопада, Урядом було прийнято дві постанови – «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» та «Про впровадження механізму відшкодування вартості лікарських засобів», суть яких зводиться до того, щоб встановити в Україні граничну ціну на лікарські засоби, які закуповуються за кошти бюджетів різного рівня.

 

Перш за все, це препарати для людей із серцево-судинними хворобами, бронхіальною астмою та цукровим діабетом.

 

«Препарати, які будуть закуповуватися, входять у національний перелік лікарських засобів. Цей перелік буде сформований до нового року та складатиметься з понад тисячу найменовань, які сьогодні є. Це будуть міжнародні непатентовані назви, які є присутні в протоколах лікування більшості країн Європи, США та мають справжню діючу речовину», – підкреслив Роман Ілик.

 

Ціна на дані лікарські засоби буде встановлюватися середня від п’ятьох найдешевших препаратів, а ліки відпускатимуться за рецептом, який діятиме протягом місяця.

 

 

1

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців