Збір зернових на Житомирщині завершується: аграрії намолотили 1,8 млн тонн зерна

6.12.2017 15:21 Житомирська область, жнива, зернові, агро, підсумки, озимі зернові, посів Версія для друку
329

1Збір зернових та зернобобових культур на Житомирщині завершений на 95%, аграріям залишається зібрати кукурудзу ще на 11% площ.

 

Про це повідомляє управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

 

За попередніми даними, станом на 06.12.2017 року, в усіх категоріях господарств області зернові обмолотили на 399,2 тис. га (95% до прогнозу) та зібрали 1,8 млн тонн зерна, що майже на 50,0 тис. тонн більше, ніж у минулому році.

 

Найкращих показників Лісостепової зони зі збору ранніх зернових культур досягнули сільськогосподарські підприємства Андрушівського району, серед господарств Перехідної зони слід відзначити Новоград-Волинський район, на Поліссі кращих результатів з виробництва зерна досягнули господарства Черняхівського району.

 

Цьогоріч, завдяки фінансовій підтримці, передбаченій в обласному бюджеті, агроформування області значно розширили посівні площі гречки.

 

Під урожай 2017 року в сільгосппідприємствах області гречка була посіяна на 16,5 тис. га, що на 7,5 тис. га (83%) більше, ніж торік, аграрії намолотили 21,3 тис. тонн зерна.

 

На 25% збільшилося виробництво картоплі – 1 652,3 тис. тонн, що на 335,7 тис. тонн більше до врожаю 2016 року.

 

За оперативними даними, під урожай 2018 року озимі зернові культури аграрії посіяли на площі 155,3 тис. га (102% до прогнозу), що на 13,5 тис. га (9%) більше, порівнюючи з минулим роком.

 

Найбільше озимих зернових культур серед сільгосппідприємств області посіяли агроформування Новоград-Волинського, Любарського, Чуднівського та Овруцького районів.

 

Новою озимою культурою в області є озимий горох. В господарстві ТОВ «Українка Агро» Малинського району другий рік поспіль посіяли озимий горох сорту НС Мороз на площі 200 га, який добре переносить низькі температури. Урожайність склала в нинішньому році 37 ц/га.

 

За інформацією управлінь агропромислового розвитку РДА, на сьогодні переважна більшість озимих зернових культур перебувають у доброму стані – на площі 86,8 тис. га, або 71%, у задовільному стані – 34,7 тис. га, або 28%, слабкі та зріджені посіви становлять лише 1,5 тис. га, або 1%.

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців