Житомирщина активно готується до впровадження медичної реформи у 2018 році

29.11.2017 12:54 Житомирська область, медична реформа, підготовка, госпітальні округи, ради, амбулаторії, "Доступні ліки", Микола Суслик Версія для друку
553

Створення чотирьох госпітальних округів та рад, дія програми «Доступні ліки», визначення населених пунктів, де побудують 25 нових амбулаторій, – процес підготовки на Житомирщині до масштабної медичної реформи.

 

Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик.

 

За його словами, Житомирщина пройшла ті перші необхідні кроки, які необхідні для впровадження медичної реформи з 2018 року.

 

«З квітня область активно включилась в процес запровадження системи реімбурсації лікарських засобів. І вже впродовж 8 місяців за програмою «Доступні ліки» жителі Житомирщини отримали безкоштовно або з незначною доплатою препарати за 400 тисячами рецептів на суму більше 14 млн грн. У березні КМУ затвердив межі 4 госпітальних округів, в яких восени обрали керівництво госпітальних рад. Крім, цього ми визначили населені пункти та райони, в яких побудують перші 25 амбулаторій за кошти державного бюджету у 2018 році. Наразі ми працюємо над реформування галузі на первинному рівні – організовуємо процес створення інститутів сімейних лікарів за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», який має запрацювати з 1 січня 2018 року», – зазначає Микола Суслик.

 

У 2018 році нова модель фінансування охорони здоров’я запроваджується на первинній ланці меддопомоги – за нею працюватимуть сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Жодних змін у медичному обслуговуванні людей на вторинній (спеціалізованій) та третинній (високоспеціалізованій) ланках – у лікарів-спеціалістів, в лікарнях, спеціалізованих медзакладах – з наступного року не відбудеться.

 

Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, повністю оплачується державою, для людини вона є безкоштовною – консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності.

 

Микола Суслик наголошує на тому, що у кожного жителя області є можливість отримати безкоштовно ліки за урядовою програмою «Доступні ліки». Тим більше, що з наступного року дія програми розширюється. До програми планується додати для забезпечення хворих по 3 нових нозологій 9 МНН: для лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі.

 

Довідково: У жовтні Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року. Реформа передбачає запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я – перехід від фінансування медзакладів згідно кошторису до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині. «Гроші йтимуть за пацієнтом» - людина звертається в медичний заклад, до конкретного лікаря за допомогою, а держава перераховує кошти в медзаклад, в якому працює лікар, або безпосередньо лікарю, якщо він має власну практику.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців