Житомирщина пам’ятає тих, хто змагався з аварією на ЧАЕС. ФОТО

25.04.2016 15:22 Житомирська область, Чорнобиль, 30-річчя, ЧАЕС, концерт Версія для друку
871  

У Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Івана Кочерги сьогодні, 25 квітня, згадували одну з найстрашніших трагедій України – Чорнобильську катастрофу.

 

На урочистостях були присутні голова облдержадміністрації Сергій Машковський, голова облради Анжеліка Лабунська, народний депутат України Борислав Розенблат, секретар міської ради Наталія Чиж та ліквідатори аварії з усієї області.

 

«На превеликий жаль, Житомирщина – одна з областей, яка найбільше постраждала від Чорнобильської катастрофи. 9 районів нашої області опинилися у зоні підвищеного радіоактивного забруднення. Сотням тисяч наших земляків довелося залишити свої домівки. Наслідки та масштаби цієї трагедії могли бути ще більшими, якби з перших хвилин аварії у боротьбу з розбурханим атомом не вступили тисячі людей – пожежники, військовослужбовці, працівники внутрішніх справ. Сьогодні, 30 років потому, ми починаємо усвідомлювати і розуміти по-справжньому страшну ціну цієї боротьби. Низько вклоняємося усім, хто ціною власного здоров’я та життя зупинив глобальну катастрофу», – зазначив Сергій Машковський.

 

Ліквідатори Чорнобильської катастрофи та ті, хто брав участь у ліквідації аварії отримали грамоти від обласної державної адміністрації, обласної та міської рад.

 

На завершення усі присутні мали змогу переглянути концерт-реквієм.

 

Завтра, 26 квітня, відбудуться урочистості та покладання квітів до пам’ятних знаків Чорнобильської катастрофи.

 

Нагадуємо, що сьогодні також у Державному архіві Житомирської області відкрили виставку оригіналів архівних документів та періодичної преси «До 30-х роковин Чорнобильської катастрофи».

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців