Житомирщина знаходиться в хабі медичної реформи – Ігор Гундич

16.06.2018 16:49 Житомирська область, медична реформа, відкриття, реконструкція, оновлення, Ігор Гундич Версія для друку
162

Житомирська область знаходиться в хабі медичної реформи. Адже не тільки однією з перших створила госпітальні округи та впроваджує проекти доступної сільської медицини, а й закуповує обладнання, відновлює та оснащує нові відділення лікарень

 

Про це сказав голова ОДА Ігор Гундич у прямому ефірі телеканалу «Союз-ТВ».

 

«Сьогодні Житомирщина є в хабі медичної реформи. Адже ми одні з перших областей створили 4 госпітальні округи. Ми перші з тих, хто підтримав ініціативу Президента щодо будівництва нових амбулаторій у селах. Ми чітко розуміємо, що будь-яка реформа буде зрозумілою людям тоді, коли вони на собі відчують зміни, які відбуваються. Тому інсультний центр, нове пологове відділення, які ми відкрили у 2018 році, і є показниками якості надання послуг для жителів Житомирщини та символами змін», – зазначив Ігор Гундич.

 

Наразі область у п’ятірці лідерів за темпами впровадження реформи на первинній ланці. Проте водночас потрібно розвивати і вторинний, і третинний рівень медицини.

 

Відтак Ігор Гундич впевнений, що якість надання медичних послуг залежить від сучасного та новітнього обладнання, яке використовується у лікуванні пацієнтів.

 

«Це розумію я, як голова ОДА, це розуміє голова обласної ради та депутатський корпус. У 2018 році ми спрямовуємо на медичну галузь у 5 разів більше коштів, ніж у минулому році. І це стало можливим за рахунок фінансової децентралізації, яку також ініціював Президент України, завдяки чому бюджети ОТГ, міст та області мають гарні фінансові надходження. Це і є децентралізація», – акцентував керівник області.

 

Голова ОДА анонсував вже у липні відкриття відділення гемодіалізу для хворих на цукровий діабет та Центру вертебрології.

 

Крім цього, до кінця 2018 року в обласній лікарні ім. О.Гербачевського планують відкрити оновлене реанімаційне відділення та розпочати реконструкцію Житомирського онкодиспансеру.

 

Також Ігор Гундич наголошує, що є й плани на санітарно-повітряну авіацію: «Коли ми відкривали інфарктний центр, я говорив про те, що в ми маємо закупити хоча б 1 гелікоптер. Адже всі розуміють, що головне при будь-якій хворобі, а особливо якщо це інфаркт чи інсульт, – час. Є північні райони області, з яких доставити пацієнта довго по часу. Саме з метою наближення якісної послуги до людей ми плануємо згодом купити гелікоптер».

 

Нагадаємо, що нещодавно у Житомирському обласному перинатальному центрі відкрили нове пологове відділення, а в обласній клінічній лікарні ім. О.Гербачевського – інсультний центр.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців