Журналісти області долучилися до інфодня у рамках Програми «Білорусь-Україна»

8.02.2016 16:26 Версія для друку
2051  

У Житомирі сьогодні, 8 лютого, у рамках інформаційного дня, присвяченого Конкурсу проектних пропозицій за Програмою територіальної співпраці «Білорусь-Україна», відбулася прес-конференція, на якій представники Програми розповіли журналістам про співпрацю українських партнерів з білоруськими.

 

Заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Лагута подякував гостям за поглиблену роботу з зацікавленими організаціями та зазначив:

 

«Сьогодні відбулася знакова і символічна подія. Це дуже добре, коли Програма починається із тренінгу, бо кожна справа має починатися із ґрунтовного навчання. Це дає можливість долучитися до європейського досвіду. Презентована Програма корисна для Житомирщини в контексті Євроінтеграції. Я сподіваюся, що це все не залишиться на рівні розмов і обговорень, а перейде на рівень реалізації цікавих і, насамперед, корисних проектів. До сьогоднішнього заходу долучилося більше 100-а організацій, а це означає, що наша область на правильному шляху».

 

Керівник Адміністратора програми Ерк Ройлоффс та керівник групи експертів Програми територіальної співпраці «Білорусь-Україна» Олексій Секарєв розповіли про умови конкурсу, вимоги до учасників, а також про ті проекти, які вже реалізовані з допомогою Європейського Союзу.

 

Загальний бюджет програми «Білорусь-Україна» становить 3,3 млн євро. Нею охоплено Чернігівську, Київську, Житомирську, Рівненську та Волинську області України, а також Гомельську та Брестську області Білорусі. В рамках програми будуть фінансуватися транскордонні проекти, що здійснюватимуться спільно представниками обох країн і будуть спрямовані на підтримку середнього та малого бізнесу, підвищення туристичної та інвестиційної привабливості регіону; нарощування людського капіталу, захисту довкілля та обміну екологічною інформацією. Пріоритетами програми є також енергозбереження, спільне використання відновлюваних джерел енергії та управління відходами; профілактика захворювань і рання діагностика; соціальна інтеграція інвалідів; збереження культурної та історичної спадщини, зміцнення співробітництва в галузі культури і спорту.

 

Участь у програмі «Білорусь-Україна» можуть брати представники органів влади та самоврядування, громадські організації.

 

Бюджет проектів може становити від 60 до 250 тис. євро. Проектні пропозиції в  рамках програми «Білорусь – Україна» прийматимуть до 19 квітня 2016 року.

 

Конкурсний комітет розглядатиме проекти і планує до кінця листопада визначити переможців.

 

 

 

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців