Звіт про результати періодичного відстеження дії регуляторного акта

Вид та назва регуляторного акта: розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 01.12.2014  № 349 «Про затвердження асортименту хліба, на який використовується борошно, вироблене із зерна державного інтервенційного фонду», зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Житомирській області 15.12.2014 № 15/1257.


Назва виконавця заходів з відстеження: управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації.


Цілі прийняття акта:

  • приведення нормативно-правової бази у відповідність із законодавством України, а саме до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2008 року № 1128 «Деякі питання використання зерна державного інтервенційного фонду» (із змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 № 159 «Деякі питання використання зерна державного резерву» та постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2014 року № 381 «Про внесення змін до Порядку постачання та використання борошна, виробленого із зерна державного інтервенційного фонду»;
  • забезпечення подальшого функціонування механізму постачання на хлібопекарські підприємства борошна, виробленого із зерна державного інтервенційного фонду та забезпечення населення Житомирської області хлібом та хлібобулочними виробами за доступними цінами.


Строк виконання заходів з відстеження: відстеження результативності даного розпорядження проведено через два роки, починаючи з дня закінчення заходів попереднього періодичного відстеження результативності акта.


Тип відстеження: періодичне.


Методи одержання результатів відстеження: відстеження результативності регуляторного акту здійснювалося шляхом моніторингу обсягів використання хлібозаводами області пшеничного і житнього борошна державного інтервенційного фонду.


Дані, на основі яких проводилось відстеження результативності: моніторинг (за даними хлібозаводів області) обсягів використання пшеничного і житнього борошна державного інтервенційного фонду на виробництво асортименту хліба і хлібобулочних виробів, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 01.12.2014 № 349 «Про затвердження асортименту хліба, на який використовується борошно, вироблене із зерна державного інтервенційного фонду».


Кількісні та якісні значення показників результативності акта: обсяги використання хлібозаводами області пшеничного і житнього борошна державного інтервенційного фонду на виробництво асортименту хліба і хлібобулочних виробів.


За даними моніторингу, який проводиться управлінням агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації, у 2014-2016 роках, на виробництво асортименту хліба і хлібобулочних виробів, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 01.12.2014 № 349 хлібозаводами області використано наступні обсяги борошна державного інтервенційного фонду:

 

№ п/п

Період

Обсяги борошна, тонн

вищого гатунку

першого гатунку

житнє

 

2014

3092

2583

920

 

2015

137

158

239

 

2016

0

0

0

 

У 2016 році, у зв’язку із стабільною ситуацією на ринку борошна і хліба, Уряд не здійснював державні інтервенції зерна та борошна.

 

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення вищезазначених цілей: 

запровадження даного регуляторного акту у разі суттєвого зростання ринкових цін на борошно, дозволяє:

  • забезпечити стабільну ситуацію на ринку хліба області, не допустити зростання оптово-відпускних і роздрібних цін на масові сорти хліба;
  • уникнути напруження соціальної ситуації в регіоні та забезпечити соціальний захист населення;
  • не допустити зменшення хлібопекарськими підприємствами області обсягів виробництва хліба, та, як наслідок, надходжень до бюджетів усіх рівнів та скорочення робочих місць.


За період дії розпорядження скарг від суб’єктів господарювання, пов’язаних із запровадженням вказаного розпорядження в управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації не надходило.


Враховуючи вищевикладене, вважаємо за доцільне розпорядження голови облдержадміністрації 01.12.2014 №349 «Про затвердження асортименту хліба, на який використовується борошно, вироблене із зерна державного інтервенційного фонду» залишити без змін та здійснювати відстеження результативності його дії у терміни, визначені законодавством.

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців